NOVINKY

Kronika bolševismu

5. října 2017


ALBATROS MEDIA

Prozkoumejte naše neveselé dějiny. Vtipně a svižně. Komiksově!
V jaké situaci se nachází Rusko v říjnu 1917? Válkou vyčerpaná země se zbavila carského samoděržaví, nadále ale bojuje proti mocnostem. Přichází bolševická revoluce! Sledujte, jak vzniká první stát pod diktaturou proletariátu. A nahlédněte do života Lenina, ale i do 19. století, kdy se rodí socialismus, z něhož vzklíčí komunismus, marxismus, leninismus a další ismy. Zní to jako encyklopedie? Kdepak! Tohle všechno tu projdete zábavně a komiksově!

Kronika bolševismu

28. srpna 2017

Komiksovému projektu o zrodu bolševismu jsem se věnoval poslední cca rok. Vyjde 18. září. Snad se bude líbit, i když minimálně komunistům asi bude trochu proti srsti. Kniha jasně deklaruje fakt, že režim postupně požírá sám sebe. Ukázky jsou v galerii. Více o projektu na odkazu níže. Knihu napsal Zdeněk Ležák, autor s bohatým autorským komiksovým portfoliem, mezi něž patří např. oba díly komiksu "Stopa legionáře", "Marie Terezie" a "Karel IV - pán světa".

Více o projektu na následujícím odkaze:

UDÁLOSTI - ČT ART

Aktuální kousky

23. července 2017

Old man

28. dubna 2017

Ranní rychlovka. Tváře seniorů jsou vůbec nejzajímavější pro výtvarníky.

Táborák na kameni

1. srpna 2016

Od nového roku realizujeme mimo jiné i několikadílný animovaný film o Liberských pašerácích. Je to veskrze černobílá ilustrace, a tak bylo třeba si od toho o víkendu odpočinout vlastní tvorbou (čím jiným odpočívat od ilustrace, než ilustrací - to dává smysl, ne?). Toto je artwork k vzniknuvšímu postapokalyptickému komiksu, ke kterému momentálně píšu základní nástřely. Jedná se o náhled celkové atmosféry komiksu.

slrcopy.jpg

Případ smrtící spirály aneb Drsná škola finanční gramotnosti

6. července 2016

Animovaný TV spot pro UNITED ISLANDS 2016

4. července 2016

Osamělý pes

20. března 2016

Další příspěvek, tématická ilustrace inspirovaná zimní náladou. Perokresba a anilinové barvy.

lonely-dog.jpg

Olejomalba

3. března 2016

Mé přičuchnutí k olejovým barvám.

Olejomalba.jpg

Ukázky z animovaného projektu

22. ledna 2016

Rozpracované podklady pro černobílou animovanou šestidílnou sérii z prostředí Orlických hor...příběh se bude týkat pašeráckých aktivit, které mají v tomto regionu bohatou historii...

Prodej designových triček s mými motivy

On-line internetový obchod ČOROMORO nabízí k prodeji kolekci triček s mými vtipnými a designovými motivy. Najdete zde i trička s Budulínkem a Galantním jelenem.

PODÍVAT SE DO OBCHODU

TV spot Jägermeister

15. října 2015

Sponzorský vzkaz pro Jägermeister CR do pořadu DRIVE na TV Óčko. Projekt se realizoval v létě. Ve spolupráci s animátorem Vítězslavem Urešem jsem pro režiséra Matěje Pichlera kreslil podklady k animaci.

Tématická ilustrace

15. října

woman-in-hat.jpg

Ilustrace k filmovému projektu

3. října

První artwork k nově vznikajícímu animovanému projektu, pro navození atmosféry. Detaily si prozatím nechám pro sebe. Prozradím v pravý čas.

heparod-island-aw-colored.jpg

TV spot Letní Shakespearovské slavnosti 2015

25. srpna 2015

Reklamní spot pro Letní Shakespearovské slavnosti 2015.

Hrají:
Radim Jíra
Pavla Drtinová

Režie:
Jakub Dušek

Produkce: Jan Slánský
MELOUN PRODUCTION

Nová tématická ilustrace

12. května 2015

portrét Al Pacino - Tony Montana/Scarface

pacino-montana-2.jpg

Nová ilustrace

14. dubna 2015

portrét Robert de Niro

deniro-fix1200px.jpg

Odkaz na stripy PokerArena.cz

17. března 2015

Všechny doposud vydané stripy pro karetní portál www.pokerarena.cz jsou na tomto odkazu. Upozorňuji, že jde o zásadně komunitní humor, tzn. kdo nehraje poker, chytat se asi nebude. Já sám kolikrát si musím nechat pointu vysvětlit....

Trička s kresbami z klipu Budulínek vs. Galantní Jelen

17. února 2015

Trika s GALANTNÍM JELENEM a BUDULÍNKEM jsou v prodeji!!! Dobrý den kozy ven!!!
Dámský, pánský,ruzný barvy, potisky...

ČEKUJ TO!!!

http://www.coromoro.com/designova_trika?perPage=9&designer_id=71

Trika vycházejí z klipu Budulínek vs. Galantní Jelen od rappera Vojtaana...

4. února 2015

Několik artworků postaviček z klipu rappera Vojtaana: Budulínek vs. Galantní Jelen.

5. prosince 2014

Ilustrace pro stavební firmu...připadal jsem si trochu jako budovatelský tvůrce, ale zadání bylo vtipné a konečně se našla nějaká firma, která v billboardech nevyužívá dokola omílané dvojsmysly s nahýma modelkama co si lištou a příklepovou vrtačkou pokrývají intimní části těla...

saton-plakat-1.jpg

9. listopad 2014

Strip pro portál pokerarena.cz, ve kterém se objevuje náš pan prezident dolních deseti milionů...

5. listopad 2014

Další tři čb/fixa ilustrace, tentokráte horrorovějšího nádechu.

16. října 2014

Ukázky z kolekce obrazů "Noir Pictures - smokers moments" pro výstavu v Sokolově. Tématické ilustrace mají společnou věc: zapálenou cigaretu a jsou stylizované vizuálem do NOIR žánru....

7. září 2014

Nová ilustrace pro TV projekt "Soused pod pokličkou". Můžete hádat, o co v něm půjde :-)

18. srpna 2014

Momentálně pracuji na realizaci polo-komiksového, polo-filmového projektu noirovského stylu. Všechny hrané scény jsou již natočeny, probíhá postprodukce a kresba komiksových částí. Zde vyvěšuji na ukázku ještě jeden atmosferický slide z filmu. Koncem srpna by měl být projekt dokončen.

spirala-18-ukazka.jpg

Z trošku jiného soudku přidávám ještě jeden rozpracovaný projekt, vzdělávací komiks v rámci ekonomického vzdělávání Olomouckého kraje. Zábavnou formou prostřednictvím cartoonovského komiksu se zde přehledně popisuje tvorba podnikatelského business modelu. Scénář, na základě kterého komiks vzniká je velice vtipný a poutavý. Kreslí se to samo...skoro :-)

ukazka-cevok.jpg

16. červenec 2014

Noir-style - slide k právě vznikajícímu filmovému projektu, který bude napůl hraný a napůl komiksový...takový experiment, snad se to neotočí proti nám. Na obrázku hlavní hrdina - detektiv v noir žánru, tedy jak jinak, než učebnicový případ lidské trosky...

5. červenec 2014

Po roce je dokreslený, doanimovaný a dostřihaný (loni v létě jsem kreslil první návrhy) tento klip pro rappera Vojtaana (herec Vojtěch Záveský, kterého můžete znát z pořadu "Na stojáka")...a vy se na něj můžete mrknout nyní zde. "Budulínek vs. Galantní jelen. (Zpěv, text Vojtaano, Ilustrace, námět, režie: Jakub Dušek, animace: Pavel Skalický, Radek Smetana, produkce: Meloun Production, s.r.o.)

26. červen 2014

Pár slidů k nakouknutí z brzy propuknuvšího klipu rappera Vojtaana (Vojtěch Záveský - mimo jiné hrál nám rovněž šišlavého číšníka ve filmu....no schválně, jakém?:-) Klip je komplet animák, a dřeme na tom už od minulého léta...poslechnout si písničku můžete tady:

2. června

Dnešní barvící rychlovka - noir style - návrh hl. hrdiny...žádnej nažehlenej svalnatej načechranej model se zdravým americkým životním stylem...

30. května 2014

Petr Čtvrtníček a Leoš Noha - Shakespeare style

Momentka z dnešního natáčení TV spotu pro letošní Shakespearovské slavnosti. Petr Čtvrtníček a Leoš Noha vystoupí ve zpracování hry "Mnoho povyků pro nic". Navléknout tyhle dva do renesančních kostýmů a nechat je působit na kameru nepotřebovalo asi ani scénář...

14. dubna 2014

Přidávám další dva artworky k blížícímu se klipu o Budulínkovi. Tyto budou brzy k mání také prostřednictvím triček s potiskem.

20. února 2014

Vážení návštěvníci,

někteří z vás budete překvapeni novou podobou a hlavně obsahem těchto stránek, z nichž se stalo v podstatě mé online tvůrčí portfolio . K tomuto rozhodnutí mě vedlo několik důvodů. Stránky KOMIXVILLE vznikly v roce 2004. Ano, mimochodem uběhlo deset let od jejich spuštění. Tehdy vypadal webový prostor trochu jinak, než dnes. Komiksový tvůrce neměl příliš možností svou práci veřejně prezentovat. Proto jsme prostřednictvím tohoto webu nabídli možnost takto učinit a možnost čtenářům se k těmto pracím vyjádřit. Vystavovalo se zde tak mnoho zajímavých ilustrací, komiksů, stripů a jiných projektů. Od té doby se ovšem web vyvinul a v současné době poskytuje mnoho možností, jak vystavit své dílo internetovému čtenářstvu díky různým sociálním sítím, blogům, či stránkám k prezentaci přímo určených (totem, humanart). Všechny tyto nové stránky jednak nabízejí mnohem lepší rozhraní k organizaci svého portfolia a vyvěšování své tvorby, jednak se tam tvůrce velmi pohotově setká s reakcemi internetového čtenářstva na svou tvorbu. Na komixville jsem zůstal sám a nejsem žádný mág, co se webových stránek a jejich tvorby týče. Proto vyvěšování přes KOMIXVILLE se stalo trochu zkostnatělou záležitostí, což si ale tvůrci uvědomili a v poslední době se na KOMIXVILLE mnoho nového od někoho jiného mimo mě ani neobjevilo, navíc ani reakce čtenářů nebyly objemné. Takže nakonec došlo logicky k tomu, že se jejich charakter změnil a nadále zde budete vídat jen má díla. Případně díla mého tvůrčího spolupracovníka Tomáše Fišery (seriál Bobeš a Pašík).

Omlouvám se těm, které toto rozhodnutí mohlo zklamat. Věřím však, že je pochopitelné.

-JD-