KOMIKS

Od té doby, co se mi do rukou dostal v 80. letech časopis Čtyřlístek, mě komiks, coby vypravěčská forma upoutal do té míry, že inicioval mé první pokusy o vlastní tvorbu. Příběhově mě vždycky zajímaly zejména realističtější komiksové romány. Stylově mě vždy přitahovala atmosféra NOIR (inspirace žánrovou filmovou vlnou 40/50. let minulého století), se kterou se dá právě prostřednictvím komiksu velmi bohatě kouzlit. Má současná komiksová tvorba zahrnuje jak historické projekty, kriminální thrillery, tak parodické příběhy na tradiční pohádky a v neposlední řadě také sci-fi příběhy. Komiks mě baví hlavně v tom smyslu, že vizuálně i obsahově jsem limitovaný jen svou fantazií. 

Výběr realizovaných projektů:

Stalin (autor: Zdeněk Ležák, Euromedia Group), Kronika nacismu (autor: Zdeněk Ležák, Albatros Media, ), Kronika Bolševismu (autor: Zdeněk Ležák, Albatros Media), 100 let Československa v komiksu (autor: Zdeněk Ležák, Albatros Media), Do švestek jsme doma (autor: Martin Nekola, Euromedia Group)

FILM

Vždy mě fascinovalo vyprávění příběhu obrazem. Tudíž mě mé první komiksové příběhy dovedly na půdu filmové školy v Písku, kam jsem nastoupil ke studiu v roce 2004 na obor scénáristika a režie.  Jak moc je v komiksu tvůrce svobodný ve své tvorbě, tak ve filmu a hlavně pak v českých luzích a hájích je konečné audiovizuální dílo vždy produktem dlouhých kompromisů, diskuzí a rozpočtových, či časových omezení a o to větší je pak zadostiučinění, když člověk vidí finální dílo na plátně a hlavně radost, pokud pro diváky film funguje.

Výběr realizovaných projektů: 

TV Seriál Za Oponou (scénář, iDNES KINO), Country club: První směna (scénář, režie), Franta a Jarin: Rendez-vous (scénář, režie)

ANIMACE

Vzhledem k tomu, že jsem začínal s komiksem a pokračoval filmem, čas mě následně přirozenou cestou přivedl k syntéze obou vyprávěcích forem, tedy animaci. Během několika let jsem se podílel na vzniku nejrozličnějších animovaných klipů, spotů a filmů. Animace je velice poutavou a hravou vyprávěcí formou, která lidské fantazii neklade žádné meze. 

Výběr realizovaných projektů: 

Hudební videoklip Budulínek vs. Galantní Jelen (námět, režie, ilustrace), Hudební klip Babyboom (námět, režie, ilustrace), Tv spoty Letní shakespearovské slavnosti 2012 - 2017 (režie, ilustrace)