KOMIKS

Od té doby, co se mi do rukou dostal v 80. letech časopis Čtyřlístek, mě komiks, coby vypravěčská forma upoutal do té míry, že inicioval mé první pokusy o vlastní tvorbu. Už od začátku mě zajímaly zejména realistické komiksové příběhy. Stylově mě vždy přitahovala atmosféra NOIR (inspirace žánrovou filmovou vlnou 40/50. let minulého století), se kterou se dá právě prostřednictvím komiksu velmi bohatě kouzlit. Má současná komiksová tvorba zahrnuje historické projekty, kriminální thrillery, sci-fi, horrorové příběhy a v neposlední řadě také humorné povídky. Komiks mě baví hlavně v tom smyslu, že vizuálně i obsahově jsem limitovaný jen svou fantazií. Komiks v mé tvorbě zastupuje jednoznačně první příčku.  

Výběr realizovaných projektů:

Autorské komiksy:

- Štěkot uvázaných psů (2021, Universum), 

- Elegie prokletých duší (2021, Czech News Center, časopis ABC)

Komiksy ve spolupráci s jinými autory textu:

- Démoni balkánské války (2022, autor scénáře: Vladimír Dzuro, Jan Kužník, Zdeněk Ležák,    Grada ) 

- Stalin: krutý vládce Ruska (2019, autor scénáře: Zdeněk Ležák, Euromedia Group)

-  Potomci Impéria (2020, autor scénáře: Jan Zeman, Czech News Center, časopis ABC)

-  Kronika nacismu (2019, autor scénáře: Zdeněk Ležák, Albatros Media), 

- 100 let Československa v komiksu (2018, autor scénáře: Zdeněk Ležák, Albatros Media)

-  Do švestek jsme doma (2018, autor scénáře: Martin Nekola, Euromedia Group), 

- Kronika Bolševismu (2017, autor scénáře: Zdeněk Ležák, Albatros Media)

FILM

Má fascinace vyprávěním příběhů obrazy mě nakonec přiměla rozšířit své portfolio i na film. Po absolutoriu režie a scenáristiky na filmové škole v Písku jsem se podílel na vzniku seriálů a krátkometrážních, až středometrážních nezávislých filmů. Jak moc je v komiksu tvůrce svobodný ve své tvorbě, tak ve filmu a hlavně pak v českých luzích a hájích je konečné audiovizuální dílo vždy produktem dlouhých kompromisů, diskuzí a rozpočtových, či časových omezení a o to větší je pak zadostiučinění, když člověk vidí finální dílo na plátně a hlavně radost, pokud pro diváky dílo funguje.

Výběr realizovaných projektů: 

TV Seriál Za Oponou (scénář, iDNES KINO), Franta a Jarin: Rendez-vous (scénář, režie, VOD), Country club: První směna (scénář, režie, PRIMA COOL)

ANIMACE

Vzhledem k tomu, že jsem začínal s komiksem a pokračoval filmem, čas mě následně přirozenou cestou přivedl k syntéze obou vyprávěcích forem, tedy animaci. Během několika let jsem se podílel na vzniku nejrozličnějších animovaných klipů, spotů a filmů. Animace je velice poutavou a hravou vyprávěcí formou, která lidské fantazii neklade žádné meze. 

Výběr realizovaných projektů: 

Hudební videoklip Budulínek vs. Galantní Jelen (námět, režie, ilustrace), Hudební klip Babyboom (námět, režie, ilustrace), Tv spoty Letní shakespearovské slavnosti 2012 - 2017 (režie, ilustrace)