KOMIKS

Od té doby, co se mi do rukou dostal v 80. letech časopis Čtyřlístek, mě komiks, coby vypravěčská forma upoutal do té míry, že inicioval mé první pokusy o vlastní tvorbu. Příběhově mě vždycky zajímaly zejména realističtější komiksové romány. Stylově mě vždy přitahovala atmosféra NOIR (inspirace žánrovou filmovou vlnou 50. let minulého století), se kterou se dá právě prostřednictvím komiksu velmi bohatě kouzlit. Má současná komiksová tvorba zahrnuje jak historické projekty, kriminální thrillery, tak parodické příběhy na tradiční pohádky a v neposlední řadě také sci-fi příběhy. Komiks mě baví hlavně v tom smyslu, že vizuálně i obsahově jsem limitovaný jen svou fantazií. 

Výběr realizovaných projektů:

Stalin (autor: Zdeněk Ležák, Euromedia Group), Kronika nacismu (autor: Zdeněk Ležák, Albatros Media, ), Kronika Bolševismu (autor: Zdeněk Ležák, Albatros Media), 100 let Československa v komiksu (autor: Zdeněk Ležák, Albatros Media), Do švestek jsme doma (autor: Martin Nekola, Euromedia Group)

FILM

Vždy mě fascinovalo vyprávění příběhu obrazem. Tudíž mě mé první komiksové příběhy dovedly na půdu filmové školy v Písku, kam jsem nastoupil ke studiu v roce 2004 na obor scénáristika a režie.  Jak moc je v komiksu tvůrce svobodný ve své tvorbě, tak ve filmu a hlavně pak v českých luzích a hájích je konečné audiovizuální dílo vždy produktem dlouhých kompromisů, diskuzí a rozpočtových, či časových omezení a o to větší je pak zadostiučinění, když člověk vidí finální dílo na plátně a hlavně radost, pokud pro diváky film funguje.

Výběr realizovaných projektů: 

TV Seriál Za Oponou (scénář, iDNES KINO), Country club: První směna (scénář, režie), Franta a Jarin: Rendez-vous (scénář, režie)

ANIMACE

Vzhledem k tomu, že jsem začínal s komiksem a pokračoval filmem, čas mě následně přirozenou cestou přivedl k syntéze obou vyprávěcích forem, tedy animaci. Během několika let jsem se podílel na vzniku nejrozličnějších animovaných klipů, spotů a filmů. Animace je velice poutavou a hravou vyprávěcí formou, která lidské fantazii neklade žádné meze. 

Výběr realizovaných projektů: 

Hudební videoklip Budulínek vs. Galantní Jelen (námět, režie, ilustrace), Hudební klip Babyboom (námět, režie, ilustrace), Tv spoty Letní shakespearovské slavnosti 2012 - 2017 (režie, ilustrace)